Kurs dla specjalistów, którzy chcą profesjonalnie wspierać osoby z doświadczeniem przemocy seksualnej:

 • To szkolenie, które ma sens.
 • Przeznaczone dla osób, które są ekspertkami w swoich niszach, a przez swoją pracę dostarczają profesjonalne i oparte na dowodach naukowych wsparcie swoim klientom.
 • Moje kursantki to świadome specjalistki, które mają odwagę, by wspierać osoby, które doznały krzywdy w szczególnie wrażliwym obszarze.
 • Pomagam im rozwinąć ich umiejętności, aby mogły pracować bez poczucia niekompetencji i odsyłania pacjentek do innych specjalistów


Dla kogo jest ten kurs?

Studenci psychologii
Poznacie szczegółowo zjawisko przemocy seksualnej
Psychologowie
Poszerzycie swoje kompetencje zawodowe, zyskując konkretne narzędzia do pracy
Interwenci kryzysowi
rozwiniecie umiejętności zapewnienia bezpieczeństwa i wspierania osób bezpośrednio po zdarzeniu
Specjaliści pracujący z osobami po przemocy seksualnej
dowiecie się, w jaki sposób mity o przemocy seksualnej mogą utrudniać Waszą pracę i jak temu zaradzić, aby zachować profesjonalizm i wysoką skuteczność w działaniu

Pytania i odpowiedzi

Kurs składa się z ośmiu modułów, a do każdego modułu są załączone ćwiczenia oraz dodatkowe materiały. W załączonych materiałach znajduje się również bogata bibliografia. Na koniec kursu jest egzamin, po którego zdaniu otrzymasz Certyfikat.

Po zaliczeniu wszystkich lekcji oraz wykonaniu dołączonych do nich ćwiczeń zapraszam do wzięcia udziału w egzaminie. Po jego wypełnieniu otrzymasz natychmiastowo wynik, a na swoją skrzynkę mailową unikalny Certyfikat uczestnictwa w kursie wraz z adnotacją o zdanym egzaminie.

Kurs może rozwijać wiedzę osób, które już są psychoterapeutami, ale nie pracowały z osobami po doświadczeniu przemocy seksualnej. Nie daje on jednak uprawnień do psychoterapii. Co więcej, kurs jest skierowany do osób udzielających wsparcia psychologicznego, które ma pomóc osobom poszkodowanym zmobilizować własne zasoby do poradzenia sobie i jest oparty na zasadach interwencji kryzysowej, czyli krótkotrwałej formy pomocy.

Dużo trudniejsze jest nie wiedzieć, nie znać się i żyć z przekonaniem, że nie potrafimy pomóc osobom z doświadczeniem przemocy seksualnej. Pewne elementy kursu mogą u Ciebie wywołać dyskomfort emocjonalny, ale pamiętaj, że to nie świadczy nic złego o Tobie jako o specjaliście. Jeszcze inna kwestia, że podlegamy habituacji również w pracy z naszymi klientami. To, czego boisz się dzisiaj, może w przyszłości stać się Twoim "konikiem" i obszarem specjalizacji.

180 dni. Masz też materiały, które możesz pobrać i wykorzystać w swojej pracy.

Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ok 2000 zdarzeń o charakterze przemocy seksualnej. Dane organizacji zajmujących się pomocą wskazują jednak, że w Polsce nawet 90% takich zdarzeń nie jest oficjalnie zgłaszanych. Przemoc seksualna jest realnym problemem, a osoby poszkodowane muszą mieć dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Sam kurs zawiera 7 godzin szkoleniowych w postaci modułów webinarowych. Do każdego modułu przewidziane są zadania i praca własna oraz egzamin. Łącznie daje to 10 godzin szkoleniowych.

Nie, certyfikat zaświadcza Twój udział w kursie i rozwój Twoich umiejętności, ale nie podbijam dzienniczka praktyk ani wystawiam zaświadczenia o odbyciu praktyk.

Oczywiście, że otrzymasz fakturę! Napisz swoje dane do jej wystawienia z adresu mail, który podałaś przy zakupie kursu, a odeślę Ci dokument. Jeśli działasz w imieniu instytucji i interesuje Cię zakup dla większej ilości pracowników, napisz do mnie!

Jasne, że tak! Napisz do mnie na adres: [email protected], znajdziemy rozwiązanie!

Zajrzyj do dalszej części strony, a w razie wątpliwości nie wahaj się napisać i dopytać - odpowiemy na wszystkie pytania.

Czy masz jakieś dodatkowe pytania? Chętnie odpowiem:

Co znajdę w kursie?

Do każdej lekcji dołączone są ćwiczenia i materiały dodatkowe.

Łącznie to aż 7 godzin szkoleniowych.

Lista lekcji:

Pomoc psychologiczna dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej
 • Zjawisko przemocy seksualnej
 • Polskie statystyki
 • Mity o przemocy seksualnej
 • Konsekwencje
 • Wyzwania i potrzeby
 • Wywiad
 • Techniki
 • Co dalej?
Case Study
 • Studia przypadku
Bibliografia
 • Literatura
Jako młody psycholog, miałem bardzo pozytywne doświadczenia po tym szkoleniu. Ten kurs dostarczył mi nie tylko solidnej podstawy wiedzy teoretycznej, ale także praktyczne umiejętności i narzędzia potrzebne do skutecznego wspierania osób po przemocy seksualnej. Plus za omówienie mitów, oraz uważność na to, że przemoc dotyczy też mężczyzn.
Adam Cz.
Dzięki temu kursowi nie będę unikać pracy z osobami po gwałcie. Wcześniej się obawiałam, czy dam sobie radę. Teraz jestem pewna, że tak. Dziękuję za ten kurs!
Malwina
Jestem ogromnie wdzięczna za to, że mogłam uczestniczyć w tym kursie. Pomógł on nie tylko w moim rozwoju zawodowym, ale także w poszerzeniu mojej empatii i zrozumienia dla doświadczeń osób po przemocy seksualnej. Teraz czuję się znacznie pewniejsza i gotowa, by skutecznie wspierać tych, którzy tego potrzebują. Moduły nagrań video były starannie opracowane, bardzo dużo cennych treści, a ćwiczenia do pracy własnej dawały mi możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Dobrym pomysłem są też gotowe techniki dla pacjentów
Maja Czarnecka