Wiedza zawarta w kursie przeznaczona jest dla ekspertów, którzy cenią metody i informacje poparte w dowodach naukowych.
To kompleksowe szkolenie pozwoli Ci poznać nowoczesne metody i narzędzia, które wywołają pozytywne i realne zmiany w życiu Twoich podopiecznych.
Zyskasz pewność siebie i kompetencje niezbędne do pracy z osobami dotkniętymi przemocą seksualną.
Modułów i ćwiczeń
Godzin szkoleń
Egzamin i certyfikat
✅ Rzeczywiste case study do analizowania
✅ Check listy> - pierwszej rozmowy, technik i narzędzie do użycia
✅Diagramy - kwestionariusze - matryce - Materiały które pomogą w codziennej pracy
✅ Mity - pokonanie trwających w nas przekłamań
✅ Polskie statystyki dotyczące tematu przemocy seksualnych
✅ Bibliografia by pogłębić wiedze
Kurs składa się z ośmiu modułów, a do każdego modułu są załączone ćwiczenia oraz dodatkowe materiały. W załączonych materiałach znajduje się również bogata bibliografia. Na koniec kursu jest egzamin, po którego zdaniu otrzymasz Certyfikat.
Po zaliczeniu wszystkich lekcji oraz wykonaniu dołączonych do nich ćwiczeń zapraszam do wzięcia udziału w egzaminie. Po jego wypełnieniu otrzymasz natychmiastowo wynik, a na swoją skrzynkę mailową unikalny Certyfikat uczestnictwa w kursie wraz z adnotacją o zdanym egzaminie.
Kurs może rozwijać wiedzę osób, które już są psychoterapeutami, ale nie pracowały z osobami po doświadczeniu przemocy seksualnej. Nie daje on jednak uprawnień do psychoterapii. Co więcej, kurs jest skierowany do osób udzielających wsparcia psychologicznego, które ma pomóc osobom poszkodowanym zmobilizować własne zasoby do poradzenia sobie i jest oparty na zasadach interwencji kryzysowej, czyli krótkotrwałej formy pomocy.
Dużo trudniejsze jest nie wiedzieć, nie znać się i żyć z przekonaniem, że nie potrafimy pomóc osobom z doświadczeniem przemocy seksualnej. Pewne elementy kursu mogą u Ciebie wywołać dyskomfort emocjonalny, ale pamiętaj, że to nie świadczy nic złego o Tobie jako o specjaliście. Jeszcze inna kwestia, że podlegamy habituacji również w pracy z naszymi klientami. To, czego boisz się dzisiaj, może w przyszłości stać się Twoim "konikiem" i obszarem specjalizacji.
180 dni. Masz też materiały, które możesz pobrać i wykorzystać w swojej pracy.
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ok 2000 zdarzeń o charakterze przemocy seksualnej. Dane organizacji zajmujących się pomocą wskazują jednak, że w Polsce nawet 90% takich zdarzeń nie jest oficjalnie zgłaszanych. Przemoc seksualna jest realnym problemem, a osoby poszkodowane muszą mieć dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
Sam kurs zawiera 7 godzin szkoleniowych w postaci modułów webinarowych. Do każdego modułu przewidziane są zadania i praca własna oraz egzamin. Łącznie daje to 10 godzin szkoleniowych.
Nie, certyfikat zaświadcza Twój udział w kursie i rozwój Twoich umiejętności, ale nie podbijam dzienniczka praktyk ani wystawiam zaświadczenia o odbyciu praktyk.
Oczywiście, że otrzymasz fakturę! Napisz swoje dane do jej wystawienia z adresu mail, który podałaś przy zakupie kursu, a odeślę Ci dokument. Jeśli działasz w imieniu instytucji i interesuje Cię zakup dla większej ilości pracowników, napisz do mnie!
Jasne, że tak! Napisz do mnie na adres: [email protected], znajdziemy rozwiązanie!
Zajrzyj do dalszej części strony, a w razie wątpliwości nie wahaj się napisać i dopytać - odpowiemy na wszystkie pytania.
Nazywam się Mirela Batog i jestem psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną oraz interwentką kryzysową.
Od 2017 roku występuję w roli nauczycielki akademickiej, przekazując praktyczną wiedzę z zakresu psychologii. Moimi studentami byli i są adepci zarówno psychologii, jak i innych kierunków związanych z pomocą człowiekowi: dietetycy, elektroradiolodzy, ratownicy medyczni a także policjanci.
Obecnie uczę podstaw pomocy psychologicznej oraz interwencji kryzysowej słuchaczy Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
Stworzyłam Akademię Psychologii z intencją, aby było to miejsce spotkań praktyków i specjalistów, którzy wykorzystują psychologię w swojej pracy.
Akademia Psychologii to również miejsce, w którym wiedzę z podstaw pomocy psychologicznej mogą czerpać profesjonaliści zaangażowani w inne formy pomocy ludziom: ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, funkcjonariusze różnych służb, lekarze i pielęgniarki oraz wolontariusze NGOs.